مجتمع تجاری لیبسکین

این مجتمع تجاری طراحی شده به وسیله آرشیتکت مشهور , دانیل لیبسکیند (Daniel Libeskind) که در یک مسابقه معماری در سال 2000 میلادی برنده شد, در هشتم اکتبر سال 2008 افتتاح شد.

بالاخره کانسپت خیالی و آرمانی دانیل لیبسکیند با طراحی این مجتمع تجاری و رفاهی در پایتخت سوئیس , شهر برن , به واقعیت تبدیل شد. زمینی به مساحت 1.5 میلیون متر مربع که شامل 55 فروشگاه تجاری و 10 رستوران و بار , هتل , سینمای چند رسانه ای و امکانات رفاهی دیگر , این مکان را به یک اقامتگاه مناسب برای تجارت و تفریح تبدیل کرده است. این مجتمع , در بالای بزرگراه A1 و نزدیک تراموا , در یک سایتی تاثیر گذار در طراحی واقع شده است.

مجتمع تجاری Westside با تمام امکانات رفاهی و تفریحی , توجه تمام افراد با سنین مختلف را به خود جلب کرده است.

پروژه  Westside تصویر بی نظیری از طراحی معماری ولند اسکیپ در یک مقیاس بزرگ شهری ارائه می کند. این مجموعه که از نمای چندین لایه چوب , تشکیل یافته است, داخل شهر را به حومه شهر ارتباط می دهد. فرم این مجموعه, از مکعب های راست گوشه و شکسته تشکیل یافته که گویی مانند تکه های سنگ شکسته شده در کنار هم قرار گرفته اند. در فضاهای داخلی نیز از مصالحی مانند گچ سفید و صفحات مشبک از جنس زینگ استفاده شده است.

بعضی از مشخصات این پروژه عبارتند از :

مساحت کل : 1.5 میلیون متر مربع

مساحت بخش تجاری : 23500 متر مربع شامل 55 فروشگاه تجاری

مساحت بخش خوراک : 3000 متر مربع که شامل 10 رستوران و بار

سینمای چند رسانه ای که شامل 11 تالار کنفرانس به همراه 2400 عدد صندلی

هتل که شامل 144 عدد اتاق و 11 عدد اتاق سمینار

ظرفیت پارکینگ ماشین : 1275 عدد ماشین

ظرفیت پارکینگ دوچرخه : 400 عدد

سازه : اسکلت بتن مسلح و نمای ساخته شده از صفحات پیش ساخته چوبی و فولادی

the 'westside project' by daniel libeskind is a new centre for leisure and shopping in brünnen, switzerland. totaling 1.5 million square feet, the multi-use complex includes 70 shops, a hotel, multiplex cinema, fun bath with wellness center and housing. it is well-integrated into the district of bern, where the building is found positioned over the city's major highway, complete with its own highway exit and train stop.

----------------------------------

کانسپت اولیه این پروژه :

این هم عکس های از ماکت این پروژه زیبا :


امیدوارم که لذت برده باشید .

تهیه و تنظیم : هادی هلالیان

 

/ 0 نظر / 346 بازدید